Válogató és Simády, 2005., a MEC és az RC-S

Szeged, 2005. április 28-május 1.

Válogató Bajnokság:

Tizennyolc egyesület indult a Válogatón, a MEC részéről pedig normál 1X-ben Martonfy László és Popovics Máté, ifi 1X-ben Bernárd Bendegúz és Lugosi Roland (serdülő létére az ifiben!).

Férfi 1X: lehet, hogy kicsit fújt a szél, esetleg a víz is hullámzott néhol, de a mezőny zöme nem borult be.
Martonfy: előfutam 3. (7:41.13), innen középfutam 4. (8:25.61); innen kisdöntő 2. (7:41.00).
Popovics: előfutam 4. (7:52.59), innen középfutam 5. (Martonfyval együttesen, 8:32.71), innen kisdöntő (8:06.79).

Ifi 1X:
Lugosi: előfutam 5. (7:43.72), nagyon jó teljesítmény.
Bernárd: előfutam 5. (8:02.54)




Zöld Andris stílustiszta, kigyakorolt vezetett orsót mutatott be, a tiszta, érdekmentes mozgásművészetnek szóló általános elismerést váltva ki (közvetlenül a célvonal előtt, a 2. helyről).


Simády Béla Nemzetközi Evezős Emlékverseny:

Nagy egyesületi mezőny, 33 egyesület vonult fel, amelyek pontrangsorában a MEC kis csapata 11 ponttal a 23-24. helyen végzett. Az RC-S-sel együtt számolva a 20. helyen állna.

Az egész verseny során erős ellenszél és jókora hullámok voltak élvezhetők.

Az első nap, előfutamok:

SZÁM NÉV IDŐ HELYFUTAMGYŐZTES
FI 1x Bernárd Bendegúz 08:09,31 307:43,32 (Szabadkai Olivér, Vác)
FS 1x Lugosi Roland 08:04,27 207:50,09 (Csankó Péter, VVSI)
FF 1x Popovics Máté 08:22,51 507:10,96 (Nicola Stojic, VK Partizán)
FF 1x Martonfy László 07:47,45 207:46,02 (Vladimir Radenkovic, VK Smederevo)
FF ks 1x Norman Károly 08:29,78 607:33,56 (Lőrinczy Péter, Ganz)
FI ks 1x Nagy Csaba 08:22,20 507:30,16 (Kitka Gergely, Démász Szeged)
NS 1x Köteles Szandra, RC-S 09:18,71 308:53,19 (Laura Vas, VK Palic)

Az első nap, döntők:

SZÁM NÉV IDŐ HELY FUTAMGYŐZTES
FF ks 2x Nagy Csaba, Norman Károly 07:46,42 5 06:43,31 (Varga Tamás, Hirling Zsolt - válogatott)
FS 1x Lugosi Roland 07:44,17 307:37,29 (Csankó Péter, VVSI)
FF 1x Martonfy László 07:53,32 607:08,22 (Nicola Stojic, VK Partizán)


A második nap, előfutamok:

SZÁM NÉV IDŐ HELYFUTAMGYŐZTES
FI 1x Bernárd Bendegúz 08:38,19 408:15,98 (Predrag Lackov, VK Zrenex)
FI 1x Lugosi Roland 08:27,19 208:26,39 (Nenad Stipic, VK Tamis)
FF 1x Popovics Máté 08:43,55 407:56,54 (Nicola Stojic, VK Partizán)
FI 2x Bernárd Bendegúz, Lugosi Roland 09:02,70 407:38,28 (Szabadkai Olivér, Kónya András - válogatott)
FF ks 1x Norman Károly 09:14,13 308:18,51 (Jakab Tamás, Tisza EE)
FI ks 1x Nagy Csaba 09:08,17 408:23,18 (Daniel Miskolci, VK Palic)
NS 1x Köteles Szandra, RC-S 09:42,55 308:44,12 (Csankó Éva, VVSI)

A második nap, döntők:

SZÁM NÉV IDŐ HELY FUTAMGYŐZTES
FF 4x Vámos György (Démász Szeged), Kerekes András, Martonfy László, Popovics Máté 06:54,32 3 06:47,56 (Neisz Gábor, Vanczák Gergely, Erdélyi Tamás, Orbán Gergely - DNHE)
FI 1x Lugosi Roland 08:47,16 507:58,66 (Milan Uzunovic, VK Partizan)
NS 1x Köteles Szandra, RC-S ? 5? (Tancsik Judit, Démász Szeged)




A 3. helyezett vegyes normál négypár a dobogón, balról: Vámos György (Démász Szeged), Martonfy László, Kerekes András, Popovics Máté




Az első napon Lugosi Roland 3. lett serdülő egypárban. Másnap ifiben indult, 5. lett, tán még értékesebb